Zastanawiasz się gdzie wyjechać na ferie zimowe? Jechać za granicę czy zostać w Polsce? Gdzie warto się wybrać z małymi dziećmi? My polecamy Polskę – a dlaczego – o tym przeczytasz w poniższym poradniku.

Czy warto spędzić ferie w Polsce?

Polskie miejscowości – zarówno duże, jak i te mniejsze – to wciąż popularny kierunek na ferie. Miejsca turystyczne oferują nie tylko zabytki, ale także muzea, restauracje czy inne atrakcyjne miejsca, które są chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. W naszym kraju mamy także szeroką bazę noclegową. Niemal wszystkie te miejsca są dostosowane do rodzin z dziećmi. Dlatego są świetnym pomysłem na wyjazd na ferie. W zimie możesz zabrać dziecko do jednego z dużych miast – Warszawa, Wrocław czy Kraków. Posiadają one piękne starówki, zamki czy muzea prezentujące polską kulturę i dziedzictwo. Z Krakowa możecie w łatwy sposób dostać się do Wieliczki i Kopalni Soli, a następnie do tak zwanej zimowej stolicy Polski, czyli Zakopanego. Ta piękna miejscowość oferuje wiele atrakcji nie tylko dla miłośników sportów zimowych i wędrówek szlakami turystycznymi.

Zakopane – dlaczego warto tam pojechać?

Poza licznymi szlakami, Morskim Okiem, Tatrzańskim Parkiem Narodowym czy Krupówkami, Zakopane to także mniej popularne, ale równie atrakcyjne miejsca dla rodzin z dziećmi. Dla młodych fanów natury polecamy szczególnie Mini Zoo, Motylarnię i Papugarnię, gdzie maluchy mogą obcować ze zwierzętami i lepiej je poznać. Do Zakopanego warto przyjechać na dłużej, aby móc skorzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji oraz wybrać się w interesujące miejsca. W takim wypadku niezbędne jest znalezienie noclegu. Apartamenty z widokiem na Tatry położone są w samym sercu pięknych gór. Oferują komfortowe warunki wypoczynku w nowoczesnym budynku. Każdy z apartamentów posiada kuchnię, dzięki czemu goście mogą przygotowywać własne posiłki. Na miejscu dorośli mogą skorzystać z szerokiej oferty strefy wellness, gdzie dostępne są masaże, tężnie solankowe i suche sauny. Oprócz tego, apartamenty pod Gubałówką posiadają własny parking, a dogodna lokalizacja pozwala w łatwy sposób dotrzeć we wszystkie ważne miejsca w Zakopanem. Warto jednak pamiętać, że takie miejsca są dość mocno oblegane, zatem warto zrobić rezerwację z wyprzedzeniem.

Ferie spędzone w Zakopanem z pewnością będą udane. Dogodny i szybki dojazd samochodem lub komunikacją zbiorową, szeroka oferta restauracyjna, hotelowa, zabytki oraz piękna przyroda to niewątpliwie zalety polskich tej popularnej miejscowości.

Materiał zewnętrzny